Atsargiai – ateina “tikrieji spiningininkai” !!!

Neseniai, viename iš žūklei skirtų žurnalų, teko perskaityti straipsnį intriguojančiu pavadinimu „Spiningas Lietuvoje ir spiningaujanti Lietuva“.
a straipsnio 1d.

a straipsnio 2d.

Atrodė, kad neseniai susikūrus Lietuvos spiningautojų lygai bei šalies sportininkams startavus pasaulio čempionate, spiningavimo sportas Lietuvoje pagaliau turėjo įgyti prasmingą pagrindą. Tačiau panašu, kad vėl bręsta naujos „revoliucijos“, permainos ir naujos spiningavimo tendencijos.
Straipsnis pasirodė gana dviprasmiškas, todėl manome kad jį perskaičius daugeliui kilo klausimas – kas už viso to stovi? Pabandykime pasigilinti ar tikrai minėta rašliava turi rimtą pagrindą ir kas gi inicijuoja visas tas „būtinas permainas“ spiningavime.

Spininguojanti Lietuva, ar „parazituojantys spiningininkai“?

Kas iš tikrųjų domisi spiningavimo sportu Lietuvoje, tas žino, kad būtent pastaraisiais metais spiningavimo sportas šalyje padarė didelį šuolį pirmyn. 2010 metais buvo įkurta Lietuvos spiningautojų lyga, tapusi LSŽKL nare ir įgijusi teisę formuoti šalies rinktinę pasaulio čempionatams. Jau šį savaitgalį startuos antrasis LSL varžybų sezonas, susidedantis net iš penkių etapų. Vyksta įvairios regioninės, klubų, pramoginės ar net komercinės spiningavimo varžybos. Šalies sportininkai sėkmingai dalyvauja įvairiose Baltijos šalių varžybose, net dvi lietuvių komandos startavo Švedijoje vykusiose tarptautinėse lydekų gaudymo varžybose. Galų gale, pernai Lietuvos rinktinė pagaliau pasirodė Latvijoje įvykusiame pasaulio spiningavimo iš valčių čempionate, ir pasirodė tikrai garbingai, užėmusi  penktąją vietą.
Žodžiu, spiningavimo aistruoliams galimybių kaip niekad gausu, kad tik laiko ir noro užtektų visas jas išnaudoti.
Įvertinant šiuos faktus, labai keistai atrodo jau pačioje straipsnio antraštėje reiškiamos nuomonės, kad spiningautojų klubų, o taip pat pačios LSL veikla išsisėmė.

Ne ką mažiau įdomi ir pati straipsnio pradžia, pagal kurią galima suprasti kad LSL varžybos (arba anot autoriaus – „Lietuvos spiningininkų klubų masiniai susibūrimai“) organizuojamos taip neaiškiai, kad dalis dalyvių apskritai nesuprantą važiuojantys į žūklės varžybas. Jie mano kad tai šventė ir išsiruošia į ją atitinkamai, pasiėmę ne spiningus, bet daugybę litrų alaus ir degtinės.
Dar smagiau – pasirodo kad anot autoriaus, LSL varžybos yra daromos dviem turais specialiai tam, kad naktį būtų galima linksmai pagerti, o antros dienos rezultatai jau niekam neįdomūs, vis tiek jie neprognozuojami.
Tikrai, paskaičius tokius dalykus ėmė darytis baugu ar inkstai ir kepenys ilgai leis dalyvauti spiningavimo sporte, tačiau nuramina tai, kad naujasis klubas „spiningavimas.lt“ pasiryžęs pagaliau įvesti tvarką šiuo klausimu.

Apskritai, kalbant apie organizacijų naujumą ar senumą, reikia pastebėti kad klubas „spiningavimas.lt“ gyvuoja beveik tiek pat laiko, kiek ir pati LSL. O kadangi šis klubas praėjusį sezoną rengė ir savo varžybas, tai net ir varžybų organizavimo patirtis šių organizacijų yra vienoda.
Ką gi, tapo tikrai įdomu – o kaipgi klubas „spiningavimas.lt“ išsprendė alkoholio vartojimo problemą savo organizuojamose varžybose? Gal jų sėkmingą bealkoholinių varžybų modelį galėtų perimti ir LSL?
Paskaičius minėto klubo rengtų varžybų aprašymus ir pastudijavus fotoreportažus matyti, kad šio klubo varžybose alkoholis – tikrai ne problema. Tiksliau – ne problema jo gauti :)

http://www.spiningavimas.lt/straipsniai/naujienos/212-spiningavimaslt-svente-varzybos-metelys-2010q
http://www.spiningavimas.lt/straipsniai/naujienos/227-zvejyslt-ir-spiningavimaslt-susitikimas-prie-bebrusu

Turbūt išvadas skaitytojai galės pasidaryti patys…
Taip, alkoholis žūklės varžybose tikrai gali būti problema. Tik akivaizdu, kad alkoholio suvartojimas pirmiausia priklauso nuo pačių dalyvių vidinės kultūros, o ne nuo organizacijos, rengiančios varžybas. Teigti kad tas pats dalyvis, gėręs LSL varžybose, negers atvykęs į spiningavimo.lt varžybas, arba atvirkščiai, turbūt būtų pernelyg drąsu.
Kas domisi spiningavimo sporto raida dar nuo LSA laikų turbūt sutiks, kad sulyg kiekvienais metais alkoholio problema varžybose mažėja. Neabejoju kad šiemet LSL sezono varžybose situacija bus dar geresnė, nes sezono pradžioje lygos vadovybės nusiteikimas šiuo klausimu buvo ryžtingas. Na, bet naujajam klubui – dar viskas prieš akis.
O gal čia ir yra visa esmė – organizuoti varžybas vieną dieną, kad galėtum gerti iš karto po jų, o ne per pertraukas? Tada ir antros dienos rezultatų nereikėtų prognozuoti…

Ekspertai, ar nepritapėliai?

Kuo toliau skaitant minėtą straipsnį, tuo darosi įdomiau ir kyla savaime suprantami klausimai – kas gi slypi už viso to „naujojo spiningininkų judėjimo“ šalyje? Kas gi tas spiningavimo ekspertas, nebijantis taip kategoriškai reikšti savo nuomonę apie spiningavimo plėtrą Lietuvoje? Kas tai per klubas, pradedantis diktuoti naujas madas spiningautojų pasaulyje?
Skaitant autoriaus žinovo tonu reiškiamas mintis apie LSL vykdomas varžybas ir apie pačią lygą kaip organizaciją, susidarė įspūdis, kad autorius turbūt yra tikras savo srities ekspertas, turintis ilgametę sportininko-spiningautojo patirtį (ypač lygos organizuojamose varžybose) ir neginčytiną autoritetą, bei sugebantis atsakyti už savo žodžius.
Tačiau teko pasijusti nejaukiai, kuomet autoriaus pavardės nepavyko rasti nei viename pernai vykusių LSL varžybų protokole. Tai iš kur tokios išsamios žinios apie Lietuvos spiningautojų lygą ir apie spiningavimo sportą? Gal įsivėlė kokia klaida? O galbūt remtąsi kitų klubo narių asmenine patirtimi?
Teko pažvelgti į šį reikalą giliau, ir paieškoti kitų šio klubo narių pavardžių 2010 m. LSL varžybų protokoluose. Ir tikrai, tarp LSL 2010 m. sezono varžybų dalyvių pavyko rasti net tris klubo „spiningavimas.lt“ narius, galutinėje įskaitoje atitinkamai užėmusius 112 ir 115 vietas iš 124-ių esančių sąraše.
Ką gi, rezultatai tikrai įspūdingi ir neabejotinai suteikiantys tikro meistro statusą. Akivaizdu, kad tokio lygio sportininkai geriausiai žino apie spiningavimo plėtrą Lietuvoje bei visas egzistuojančias šio sporto problemas :)
Vis dėlto, turbūt geriausiai klubo „spiningavimas.lt“ tikrąją varžybinę ir žvejybinę patirtį atskleidžia jų pačių žodžiai, kad „dabartiniai klubo nariai, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, nepritapo prie kitų sambūrių“.
Akivaizdu, kad norint pasiekti tikrąjį spiningavimo sporto pažinimą, visiškai nebūtina pačiam dalyvauti varžybose.

„Ne kiekybė, o kokybė“ arba kas yra DIDELI PLĖŠRŪNAI

Labai įdomu skaityti raginimą gaudyti varžybose tik dideles žuvis. Tačiau ką galima vadinti iš tikrųjų DIDELE žuvimi???
Anot straipsnio herojaus, degtukiniai ešeriai yra mailius, todėl pagrindinis visų sportininkų tikslas turi būti tik DIDELIŲ plėšrūnų gaudymas.
Įsigilinus į pernykščių klubo „spiningavimas.lt“ varžybų rezultatus akivaizdu, kad DIDELIO plėšrūno kategorijai dažniausiai priskiriamos kilogramo nesiekiančios lydekaitės.
Turbūt tokioms DIDELĖMS plėšrūnėms sugauti reikia ypatingų įrankių ar ypatingos patirties.
Dar smagiau, kad pasak autoriaus raginimų, tokios DIDELĖS plėšrūnės turėtų tapti kiekvieno spiningautojo siekiamybe. Ir kai visi klubai pasieks tokį lygį, tuomet tai bus tobulumo viršūnė.
Ne ką mažiau įspūdingi ir DIDELIŲ žuvų kiekiai, kurie pagaunami per „spiningavimas.lt“ varžybas. Kur jau ten LSL „mėgėjams“, besiterliojantiems su smulkme, lygintis su tokiais didžuvių grandais:

Rezultatai

Beje, skaitant minėtų varžybų įspūdžius bei analizuojant fotomedžiagą, didžiulį įspūdį daro ir itin humaniškas elgesys su pagautomis DIDELĖMIS žuvimis. Tai neabejotinai aukščiausias principo „pagavai-paleisk“ lygis. Visos taip matuojamos, sveriamos bei fotografuojamos DIDELĖS lydekos turbūt garantuotai išgyvena.
Panašu, kad anglų žvejų pamokymai apie tai, kaip reikia elgtis su DIDELE žuvimi, norint kad po paleidimo ji liktų gyva, jau morališkai pasenę. Kaimietiškai tikro lietuvio dvasiai kur kas artimesnė lietuviškoji versija „pagausma-palaisma“, kuomet prieš paleidžiant lydeką atgal į vandens telkinį, ją būtina gerai „išmasažuoti“ pavoliojant pievoje ir gerai išminkant rankomis :)

Na o labiausiai perskaitę šį straipsnį turėtų nuliūsti upių spiningautojai, kurių dažnas laimikis yra karpinės žuvys – salačiai, šapalai, meknės ir kt.
Pagal ateinančias naujos spiningavimo mados tendencijas, tokia žūklė bus priskiriama žemiausiam spiningavimo lygiui. Tikri ekspertai karpinių žuvų NEGAUDO, ir tai žinodamos karpinės žuvys tikriems ekspertams net nekimba.

Varžybų taisykles diktuos… medžiotojai???

Apskritai, visas šis straipsnis, pateikiamas klausimų ir atsakymų forma, suregztas taip painiai, kad nelabai galima suprasti kurį reikėtų laikyti didesniu spiningo ekspertu – tą kuris klausinėja, ar tą kuris atsakinėja.
Tačiau negalima paneigti, kad autorius puikiai įsigilinęs į varžybų rezultatų skaičiavimo formulę ir į tai, kas geriausiai nusako sportininko meistriškumą. O labiausiai džiugina tai, kad „spiningavimas.lt“ varžybose bus vadovaujamasi ne mėgėjiškos žūklės, bet MŽD (medžiotojų ir žvejų draugijos) taisyklėmis.
Turbūt ši organizacija klubui „spiningavimas.lt“ yra idealas, o gal ateityje planuojama kartu su spiningavimo varžybomis pradėt rengt ir medžiotojų varžybas? Kas žino… Turbūt todėl, anot autoriaus, kiekvienas klubas turėtų deleguoti savo narius į šią instituciją.
Apskritai, skaitant straipsnį akivaizdu, kad autorius puikiai išmano visas, tame tarpe ir tarptautinio spiningavimo sporto subtilybes, varžybų organizavimą. Labai džiugu, kad autorius atskleidė didžiąją paslaptį, dėl ko spiningautojams nesiseka tarptautiniuose turnyruose. O pasirodo dėl to, kad jie nesiekia bendro tikslo – gaudyti tik DIDELES žuvis. Kol to nebus, į tarptautines varžybas nėra net ko važiuoti.
Gaila, kad šitos tiesos nežinojo praeitų metų pasaulio čempionai lenkai, gaudę išimtinai ešerius, t.y. mailių. Priešingu atveju turbūt būtų atsisakę laimėto titulo.

Klubams trūksta aiškaus tikslo?

Įpatingą įžvalgą straipsnio autorius pademonstravo konstatuodamas faktą, kad klubams trūksta aiškaus tikslo, kuris juos vienytų. Džiugu, kad kelios dešimtys Lietuvos žvejų klubų pagaliau sulaukė to tikrojo, kuris juos prie to tikslo atves. Tiktai kas tai bus per tikslas? Ar netaps jis eiliniais „naujaisiais Vasiukais“?
Apibendrinant, norėtųsi peradresuoti pačiam straipsnio autoriui jo palinkėjimą – „mažiau drabstyti purvą vieniems ant kitų“. Nes tik būtent taip ir galima suprasti jo straipsnį, kuris yra ne kas kita, o spjūvis į veidą visiems spiningavimo sportą propaguojantiems Lietuvos klubams ir juos vienijančiai organizacijai, kurių tarpe gausu atsakingų žmonių, neatlygintinai atiduodančių didžiąją dalį savo laiko ir energijos bei finansinių išteklių spiningo populiarinimui.
Kartu tai yra ir visų Lietuvos žvejų klaidinimas, piktybiškai formuojant neigiamą spiningavimo sporto įvaizdį.
Bjauriausia, kad tokį populiarėjimo kelią ir būdą savo pačių panegirikai renkasi naujas klubas, dar tik pradedantis formuotis. O užvis pasibjaurėtina yra tai, kad tokias mintis skleidžia ne „dantis varžybose prakandęs“ veteranas, bet neišmanėlis, pats apskritai net nedalyvavęs rimtose varžybose, neturintis jokių sąsajų su spiningavimo sportu,  nesuvokiantis kaip jis organizuojamas ir apskritai neišmanantis kas tai yra.

Paprastai naujai susikūrusiems klubams geranoriškai linkima sėkmės, tačiau šiuo atveju norėtųsi palinkėti naujai susikūrusiai organizacijai netapti neišmanėliais ir išsišokėliais ir ieškoti savo kelio nežeminant kitų. Tikimės, kad vieno žmogaus straipsnyje išreikštos mintys parodo tik jo vieno, o ne viso klubo neišprusimą.

Žvejų klubas “Ant bangos”

a

a

 

 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Live
 • MySpace
 • Digg
 • Mixx
 • LinkedIn
 • Twitter

Susiję straipsniai

34 comments to Atsargiai – ateina “tikrieji spiningininkai” !!!

 • Siame straipsnyje zmones stengiasi daryti kazka nauja ir kitaip uztai ir parase, bet pamaciau zukleje plius straipsni zmogaus, vardu RAIMONDAS BUITKUS. straipsnis vadinas : “pradekime ginklavimosi varzybas”..pacituosiu pradzia: …”bla bla bla..spiningautojas patenka i tokia situacija: kibimu lyg ir netruksta bet lydekoms suverti skirtas kukanas lieka tuscias…bla bla bla..tik reikia riperius arba kanopas papildomai apginkluoti…” Toliau sio brakonieriaus straipsnio neskaiciau, nesiimsiu postringauti apie legaluma, etiskuma, ar kitu saliu zvejybos kultura, bet pameginsiu nuspeti sio “GERBIAMO” zvejo sekancius straipsnius: 1. (kitame zurnale tikrai raimondas diskutuos..) “kaproniniu ir zilkiniu tinklu pranasumai bei trukumai. kas geriau?!” 2. “Lydeku iki 400 gr farsiravimas, bei su kuo valgomi ju ikrai” (cia kokiame tetos betos skyrelije turetu iseiti) 3. “nulausti spranda, ar uzdauzyti termosu. Lydeka mirk!! galim statimus daryti kad sis zmogus turetu panasiu straipsniu cikla isleisti

 • labai teisingi pastebejimai. Dar noreciau pridurti, kad pavasari tikrai imanoma mikromasalais sugauti ne viena karsioka, o vasara ne viena raude.. Tie patys lenkai (2010 m Pasaulio cempionai) tikslingai gaudo sias zuvis ir netgi planuoja rengti butent siu zuvu gaudymo varzybas.. Bet ka cia kalbeti, Leituvoje turime ekspertu, kurie moka gaudyti TIK ISSKIRTINAI didelias lydekas, tad palinkekim jiems ISPUDINGU laimikiu :)

 • ALEX

  Nu cia jus pjaunate vyrai.Visu pirma korektiskas,stabilus klubas gyvenime i tokius vejus net nekreips demesio,pasijuoks ir pasiulys draugiskai sudalyvauti varzybose.Cia pasireiskia LSL nesubrendimas,o svarbiausia trukumas vadovo kuris turedamas blaivia galva gyvenime nesileistu ir neleistu niekam ysivelti i tokio lygio demagogijas.Lietuva maza,cia ne rusija,rusijoj jus jau butu nupute i paty tamsiausia kampely.Kagi esame Lietuvoj,jauciamas sovietmecio mentalitetas o kas svarbiausia jai yra lygoniu kurie tesugeba kazkokiu neyprastu budu pritraukti savo demesy tai visada atsiras sveikuoliu kurie pasiduos ligoniams.LSL ant-bangos tumretumet pripazint savo trukumus ir stengtis gerinti yvaizdi,stengtis eiti i moraliny ir draugiska bendravima o ne pasiduoti kazkieno tai ytakai.Nu nieko nuostabaus,kad taip sureagavote-tam yra priezastis-nuotraukos kurios puosia ant-bangos klubo forume nepasizymi pozityviu mastymu.Kojines ant galvu,perukai,klaunai nieko nepasakysi,alhogolio reklamavimas-kas tai? o tai postumis kazkam tai jus kritikuoti.Kas padaryta to nebeistrinsi,bet is klaidu mokomasi.Bendram Lietuvos fone ysigilinus i esama sitacija galima drasiai pasakyti zvejybos spiningavimo lygis velkasi labai neprasminga linkme-tik skambus zodis cempioantas,o visa kita tik nekylantis,betikslis veiksmas..

 • Ramkis

  Na juokinga, jei nebūtu graudu :) Pilsto vieni ant kitų, nepamiršta paminėti ir trečiųjų šalių. O esmė juk ta pati. Kiemo lygio varžybos, tiek LSL, tiek Žemaitijos sp. čempionatas, tiek spiningavimas.lt(berods taip vadinasi). Tik vienas skirtumas yra tarp jų, tai, kad iš vieno kiemo gali nuvažiuoti kažkur toliau, o iš kito – ne, tai kam kelti bangas ir pilti mėšliuką vieniem ant kitų ir žaisti keikvienam savo kieme, arba nueiti į tą kiemą kuris kam patinka :)

 • justas

  Siame straipsnyje zmones stengiasi daryti kazka nauja ir kitaip uztai ir parase, bet pamaciau zukleje plius straipsni zmogaus, vardu RAIMONDAS BUITKUS. straipsnis vadinas : “pradekime ginklavimosi varzybas”..pacituosiu pradzia: …”bla bla bla..spiningautojas patenka i tokia situacija: kibimu lyg ir netruksta bet lydekoms suverti skirtas kukanas lieka tuscias…bla bla bla..tik reikia riperius arba kanopas papildomai apginkluoti…” Toliau sio brakonieriaus straipsnio neskaiciau, nesiimsiu postringauti apie legaluma, etiskuma, ar kitu saliu zvejybos kultura, bet pameginsiu nuspeti sio “GERBIAMO” zvejo sekancius straipsnius: 1. (kitame zurnale tikrai raimondas diskutuos..) “kaproniniu ir zilkiniu tinklu pranasumai bei trukumai. kas geriau?!” 2. “Lydeku iki 400 gr farsiravimas, bei su kuo valgomi ju ikrai” (cia kokiame tetos betos skyrelije turetu iseiti) 3. “nulausti spranda, ar uzdauzyti termosu. Lydeka mirk!! galim statimus daryti kad sis zmogus turetu panasiu straipsniu cikla isleisti

 • tuoj

  Sveiki, iš tikrųjų buvau palaikantis Jūsų klubą skaitydamas visus straipsnius apie iškovotas pergales tiek spiningavimo, tiek poledinės žūklės varžybose, apie klubo vykdomą veiklą vandens telkinių įžuvinimo ar gamtosauginėse srityse, tokiose akcijose kaip ‘Darom’ ir pan., tačiau tokiu straipsniu STIPRIAI numušėte savo autoritetą. Taip, straipsnis žurnale buvo su arogancijos prieskoniu, gal dar trupučiu paniekos ar pykčio, bet toks Jūsų atsakymas į tai tik parodo, kad ir Jūs esat tokie patys (rašau daugiskaita, nes pasirašyta viso klubo vardu). Pvz. teigiate, kad spiningavimas.lt varžybose blogai vykdomas svėrimas ir pan., tyčiojatės iš to, kai tuo pačiu teigiate, kad tegu straipsnio autorius atvažiuoja į LSL ir pats viską pamato, o tada rašo. Kaip minėjote, pagal sąrašus matyti, kad iš jų pusės dalyvių LSL’e būta, tad autorius jau kažkokias mintis gali dėstyti apie LSL sistemą, tačiau iš jūsų pusės dalyvių spiningavimas.lt varžybose nebuvo, bet jau pasakojate, lyg dalyvavę ne kartą ir ne du. Trumpiau tariant, spiningavimas.lt negražų straipsnį pasiūlė publikavimui, bet ir Jūs praleidote progą patylėti.
  Pagarbiai ir taikiai,
  tuoj

 • RolandasB

  LSL yra atvira organizacija ir varzybose dalyvauti visi norintys, todel naturalu, kad tarp norinciu yra tokiu megeju, kurie nori ne tik pazvejoti, bet ir pabaliavoti. Pirmieji metai parode, kad tokiu buvo. Gerai, kad ju buvo nedaug. Mano ziniom, siais metais tu “baliavojanciu” skaicius stipriai sumazes, kadangi jie patys suprato, jog ne cia pataike, t.y. ju tikslas ne sportas, o poilsis gamtoje. Manau po metu-kitu LSL liks tik tikrieji sportinio spiningavimo entuziastai, t.y. “atsifiltruos” megejai. O alkoholio vartojimas yra ir bus, tik tiketina, kad kur kas mazesniais kiekiais ir proto ribose (tam jau nuo siu metu ivesti taisykliu koregavimai). Tie, kas vaziuoja pabaliavot, pailsei, atsipusti – renkasi zemaiciu lyga, spiningavimas.lt, rapala ir kitas megejiskas varzybas. Tie, kas nori rimtai pasirungt, isbandyti save auksciausiame lygyje – tie renkasi LSL varzybas. Viskas paprasta kaip du kart du.
  Beje, ar zinote, kad zaidziant pokeri galima vartoti dopinga? To nedraudzia taisykles. Tai gal geriau zaiskit sportini pokeri nei zvejokite? :)

 • Seniokas

  Kur du pešasi, trečias kitam krante sau ramiai žvejoja :)

 • MarijusLSL

  Ne hebra is spiningautojo visai ciuju nesupranta kad sau kilpa uzsinere nes kiek zinau kas zadejo atvaziuoti pas jus tikrai po siu nesamoniu net nosies nekis ir i jokias Liskiavas tikrai nevaziuos nu ir marinuosites savo sultyse, sekmes toliau :)

 • Zvejys

  Biskeli juokingai atrodo viskas is salies. Janavicius – tikrai didelis zukles megejas, bet nieko daugiau. Jis gi pats pasake, kad klubas dabar orientuotas i regiona Dzukijos. Todel tai jau siaurokas plotas. Ir kad Janavicius buvo nepasiruoses tam interviu, tai jis tik pats sau koja pakiso, sukeldamas Ant-Bangos pries juos pacius – Spiningavimas.lt.

  DAbar tu nuotrauku idejimas ir pasijuokimas is LSL – visai jau bereikalingas trigrasio kisimasis. Tame ir beda su Spiningavimas.lt – klubas mazas ir jaunas, o keli jo nariai (isskyrus Janaviciu) – labai arsus ir arogantiski. Kas yra klaida. Atrodo mazu maziausiai vaikiska ir nesolidu.

  Padaryta klaida su ju tuo straipsniu. Ant-Bangos atsakas irgi siek tiek per stiprus. Suprantamas kartelis, kai mazas vaikas aiskina gyvenima, taciaubutu galima ir solidziau kaili ispert.

  Taigi, linkiu spiningavimas.lt nariams maziau arogancijos ir bandyt pagalvot apie atsargesnius ir labiau apgalvotus interviu.

 • RolandasB

  P.S.
  straipsnio autorius ne as, jei nuo to kam nors bus lengviau..
  Bet pilnai pritariu kolegai, issakiusiam sias mintis ;)

 • RolandasB

  Siulau pirmiausiai perskaityti Meskeriotojo zurnale patalpinta straipsni, o paskui skaityti si atsakyma, nes kitaip labai sunku susidaryti saliska nuomone..
  Musu klubas pirmais savo gyvavimo metais irgi turejo dideliu ambiciju ir renge nuversti kalnus. Keleta metu is eiles rengem spiningavimo cempionatus, kurie vykdavo viena diena – varzybos buvo gan populiarios, taciau tapti geriausiu is 15-30 zmoniu-bendraminciu-megeju yra kur kas lengviau nei ta pati padaryti is 100 ir daugiau stipriausiu Lietuvos sportininku-spiningautoju. Ilgainiui mes ta supratome ir nebematome prasmes rengti alternatyviu varzybu. Manau su laiku ta suprasite ir jus… Kiekvienos varzybos turi savo prasme ir esme. Tapes spiningavimas.lt, zemaiciu lygos ar bet kokiu kitu varzybu cempionu – gausi taure, priza gal dar diploma :)… daugiau nieko. Tuo tarpu, tapes LSL cempionu – turesi realia proga ismeginti save Pasauliniame lygyje, todel kai kuriu LSL dalyviu poziuris i LSL cempionata su metais tampa vis rimtesnis, kadangi tai, siai dienai, vienintele galimybe keliauti auksciau. Bent jau man, LSL tapo labiau sportu nei zukle (yapc po kelioniu i Svedija, Latvija). Linkiu jauniems klubams ir kitoms zukles organizacijoms skirti pramoga nuo sporto ir gyventi draugiskai.

 • gdeivis

  Nesuprantu kas tam autoriui uzejo, kad cia taip ananimiskai pradejo pagieza nuleidineti. Na gal gyvenime zmogui nesiseka ar su moteriske susipyko… Eitu geriau i gamta pazvejot nei cia purvasklaida uzsiiminetu.

  • Klubo Ant bangos narys

   Čia tinkamas pavyzdys kam???
   Kad 600 gramų lydekėlės jau yra ne mailius?
   Ar kad trylikos žmonių surengtos varžybėlės yra sportinės žūklės viršūnė, suteikusi jums tokią patirtį kad jau galit viešai tyčiotis iš šalies bei tarptautinių sportinės žūklės organizacijų ir klubų?

 • Spiningavimas LT narys

  Pirmas dalykas, kad Algis nesislepe ir savo nuomonę išsako viešai, ne kaip šio straipsnio autorius bijodamas pasirašyti. Antra, išpublikuotos nuorodos yra visiškai nevykusios, nes meetas Metely nebuvo rimtos varžybos, o pirmas foruomiečių susitikimas, susipažinimas, o Zvejys.lt iš vis ne mūsų renginys ir mes buvome pakviesti svečio teisėmis. Trečia, ačiu už pastebėjimą dėl viešai publikuojamo alkoholio. Visos foto bus pašalintos.
  P.S Aš straipsnio iš Meškeriotojo net neskaitęs ir net nežadėjau skaityti, bet kaip jūs taip jį SUREIKŠMINOTE, būtinai perskaitysiu.

  • Klubo Ant bangos narys

   Pirmas dalykas, kad savo nuomonę savo tinklapyje, nebijodamas pasirašyti viešai Jums išsako klubas “Ant bangos”, kuris yra vienas iš tos pačios LSL steigėjų. Ir kurio dauguma narių, tarp kitko, patys dalyvauja LSL bei kitose varžybose ir netgi yra startavę LT rinktinės sudėtyje, patys prisideda prie jų organizavimo.
   Ir dabar visus šituos žmones, kartu ir visą klubą (nors beje pas save rašote kad klubą “Ant bangos” gerbiat), o kartu ir kitus LSL klubus bei pačią organizaciją, viešai prieš visą Lietuvą žurnale išvadinate pijokais, besiterliojančiais su mailium ir pan.
   Ir kas keisčiausia, kad tokias nesamones rašinėja pilietis, kuris visų šių žmonių net nepažista ir kuris pats nedalyvavęs jokiose LSL varžybose (klausimas – ar apskritai yra bent kokiose dalyvavęs).
   O gal A. Janavičius galėtų tuomet ir pakomentuoti, kur įgijo tokią įspūdingą LSL varžybų organizavimo, o gal ir “pijokavimo” patirtį?

 • valius

  nuomones obejktyvia nei kaip nepavadinsi, nes ano straipsnio autorius pats nedalyvaves nei LSA nei LSLe, bet sneka lyg butu ne karta dalyvaves.

  del eseriuku/lydeku, tai niekas niekam niekada nera uzdraudes gaudyt lydeku, ir puikus to irodymas yra zinomas Lietuvos zvejas Algis Kalinauskas, kuris gaudyudamas tik lydzius nuolat yra pirmam geriausiuju desimtuke.

  del nauju organizuojamu varzybu, tai be abejo sveikintinas dalykas visi nauji renginiai. tik va organizatoriai turetu patys pirma kazka nuveikt, o tada jau kritikuot kitus. patys pagaut per varzybas daug dideliu zuvu, ir tada baksnot i eseriukus. patys izuvint viena kita ezera, ir tada pasakot kaip ta reiktu daryt kitiems klubams.

  sekmes vyrai, gyvenkim draugiskai

 • OMar

  NU autorius biski piktas del issakytos objektyvios nuomones. Visur yra geriama, bet darbo metu gerimas yra netoliaruojamas, taip ir oficialiose varzybose. Tai mintis ir yra, kad per pertrauka nebutu geriama (pertauka, tai turima galvoje – vakaras ir naktis tarp dvieju etapu einanciu vienas paskui kita dvi dienas is eiles). Ir pofig kokio laipsnio girtuoklis atvaziuos i varzybas, jei jam nesudarytos saklygos gerti jis neprisigers. O jei prisigers varzybu metu, bus diskvalifikuotas. Kas cia neaiskaus? TIk nereikia piktintis, kad yra nauju intuziastu, ne tik uzsitupejusiu kietuoliu. Ir kritika reikia priimti, ypac kuri teisinga, o ne atsisaudyti bandyti. Padarykit apklausa ir gausit rezultatus, kad varzybu formatas, kai prilupi dektukiniu eseriuku yra lopizmas ir t.t.

  • Casper

   Kritika visada yra gerai ir ja priimti reikia, bet kai ta kritika pasidaro purvu pilimas, tai nori nenori, bat turi kazkaip i tai sureaguoti. O sitas straipsnis nera atsisaudymas, o tik parodymas, kad ir jus nesat sventieji kaip skelbetes spaudoje ir savo www. Gal kada ir suprasit, kad ispublikave toki straipsni jus labai sumenkinot savo ivaizdi kaip rimto klubo, kuriam rupi Lt spiningavimo ateitis.
   Ir kitas dalykas, jau ne karta sakytas – atvaziuokit i LSL ir pajamkit pirma sezono iskaitos desimtuka vien su didelem zuvim, o ne su cigaretiniais eseriukais. Tada nereikes verkti, kad formatas blogas, pijokai apgaudo ir t.t.

 • Specas

  teisingai straipsnyje viskas parasyta, visi zvejai yra brakonieriai ir juos i sibira reikia vest, ne zvejoti ten, o misko kirsti ir mediena lenkams parduoti, kad jie galetu valtis pasigaminti ir atvaziuotu pas mus zvejoti.

 • as

  Miško ralis
  Balandžio 9 d. už miško paklotės žalojimą, arba paprastai kalbant – pasivažinėjimą miško samanomis, 50 Lt baudomis “apdovanoti” du alytiškiai: Algirdas Janavičius ir Ramutis Liaukonis.
  http://www.druskonis.lt/archyvai/2002-04-19/policijos_zinios.htm

  ar tik cia ne spiningistu klubo prezidentas

 • Darius

  Jus paziurekit i ju laimikiu galerija, 90% foto nukopinta is bites, monstru gaudytojai! Ir save ten radau, uzvardintu bucium.

 • Marijus

  Blemba seip turejau minciu dar nuvaziuoti ir pas juos , bet po tokios rasliavos net i ta puse neziuresiu, nu ka gaila aisku zmoniu kurie nesupranta kas tai yra VARZYBOS

 • Janas

  Idomu ar žurnalo redaktorius pats skaito savo žurnalą? susidaro toks vaizdas ,kad ne.ar jei pinigus sumoki gali rašyti ką nori.

 • marcius

  Daug skaityti :) bet esme aiski :( liudna kai nukencia sportas :( p.s. man balta žuvis – dažnai žymiai azartiškiau gaudyti nei monstrines lydekas…

 • Justinas

  Idomu yra tai , kad kaip supratau, komanda gali sudaryti vienas zmogus… Ir vienoj valty gali zvejoti 2 zvejai.. Tai kur 2 gaudo ir kur 1 manau skirtumas yra…

 • RolandasB

  labai teisingi pastebejimai. Dar noreciau pridurti, kad pavasari tikrai imanoma mikromasalais sugauti ne viena karsioka, o vasara ne viena raude.. Tie patys lenkai (2010 m Pasaulio cempionai) tikslingai gaudo sias zuvis ir netgi planuoja rengti butent siu zuvu gaudymo varzybas.. Bet ka cia kalbeti, Leituvoje turime ekspertu, kurie moka gaudyti TIK ISSKIRTINAI didelias lydekas, tad palinkekim jiems ISPUDINGU laimikiu :)

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>